Değerli domain nasıl bulunur ?

Listeleniyor: Bloglar
Değerli domain nasıl bulunur ?
3.643 Son Güncelleme: 22.04.2021 21:58
Değerli olan domainleri nereden bulabilirim sorusu en çok araştırılan konulardan bir tanesi. Bir sitenin değeri nasıl ölçülür, değerli domain nasıl bulunur sorunuzun cevabı bu yazımızda.

Değerli Domain Nasıl Bulunur?

Her meslekte olduğu gibi, domain yatırımcılığı alanında başarılı olmak için belirli hususlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Herkes domain yatırımcısı olabilir, ancak başarılı bir domain yatırımcısı olmak ile sıradan veya kötü bir yatırımcı olmak için dikkat edilecek hususlar vardır. Peki değerli domainleri nasıl bulabilirsiniz?

Domain Belirlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Uzantı

domain yatırımı konusunda en dikkat edilmesi gereken husus, uzantıdır. İnternet sitesi uzantısı domain adının değerini doğrudan etkiler. Dünya üzerinde en trend internet sitesi uzantısı “Com” uzantısıdır. Bunun yanında, “Net”, “Org” uzantıları da en çok kullanılan uzantılardan biridir. Domain seçimi sırasında, “Com”, “Net”, “Org” uzantılarını seçmek, domain değeri ve tercihi konusunda büyük önem taşır.

2- İsim Tercihi

Diğer bir önceliğimiz, belirlenecek olan domain ismidir. İsim seçiminde kelimenin analizini çıkarmak, ülke içi ve dünyada arama oranlarını belirlemek, arama motorlarında en çok aranan kelimeler içinden seçmek, domain alanımızın değerini doğrudan arttıracak unsurlardan biridir.

3- Karakter Sayısı

alan adı seçiminde, domain adında kullanılan karakter sayısı önemli bir kriterdir. Yapılan araştırmalar ile 3 veya 4 karakter kombinasyonundan oluşan alan adlarının hemen hemen tamamı satın alınmış durumdadır. Kısa isim veya karakter gruplarından oluşan domain grupları hafızada kolay kalan, ziyaretçilerin ziyaret ettiklerinde etkilendikleri taktirde tekrar girmek için zorlanmadıkları sitelerdir.

Yalnızca internet sitesi olarak da değil, bir takım araştırmalar göstermektedir ki, ticari anlamda piyasada bulunan ürünlerden en çok akılda kalanların 4 karakterden oluşan isimler olduğu tespit edilmiştir.

Kolay okunan, yazılan, hafızada kolay kalan isim tercihi; Okunuşu, yazılışı ve hafızada kalma adına anlaşılır bir domain, hem yatırımcı, hem kullanıcı, hem satıcı için büyük önem taşır. Ziyaretçilerin alışkanlık haline getirebilmeleri için en önemli özelliklerden biri hafızada kolay kalan, kısa kelimelerden oluşan alan adlarıdır.

Sonuç

Değerli domain bulma konusunda bu 3 adımı dikkatlice atarsanız oyuna 1-0 önce başlayabilirsiniz. İsterseniz şimdi PREMIUM DOMAIN listemize göz atarak fikir edinebilirsiniz.


POPÜLER BLOGLAR

Ödeme Yöntemleri