E-Posta destek@alanadisepeti.com
Değerli Domain Nasıl Bulunur?

 

Her meslekte olduğu gibi, domain yatırımcılığı alanında başarılı olmak için belirli hususlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Herkes domain yatırımcısı olabilir, ancak başarılı bir domain yatırımcısı olmak ile sıradan veya kötü bir yatırımcı olmak için dikkat edilecek hususlar vardır.

Domain Belirlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Uzantı; domain yatırımı konusunda en dikkat edilmesi gereken husus,  uzantıdır. İnternet sitesi uzantısı domain adının değerini doğrudan etkiler. Dünya üzerinde en trend internet sitesi uzantısı “Com”dur. Bunun yanında, “Net”, “Org” da en çok kullanılan uzantılardan biridir. Domain seçimi sırasında, “Com”, “Net”, “Org” uzantılarını seçmek, domain değeri ve tercihi konusunda büyük önem taşır.

İsim Tercihi; Diğer bir önceliğimiz, belirlenecek olan domain ismidir. İsim seçiminde kelimenin analizini çıkarmak, ülke içi ve dünyada arama oranlarını belirlemek, arama motorlarında en çok aranan kelimeler içinden seçmek, domain alanımızın değerini doğrudan arttıracak unsurlardan biridir.

Karakter Sayısı; alan adı seçiminde, domain adında kullanılan karakter sayısı önemli bir kriterdir. Yapılan araştırmalar ile 3 veya 4 karakter kombinasyonundan oluşan alan adlarının hemen hemen tamamı satın alınmış durumdadır. Kısa isim veya karakter gruplarından oluşan domain grupları hafızada kolay kalan, ziyaretçilerin ziyaret ettiklerinde etkilendikleri taktirde tekrar girmek için zorlanmadıkları sitelerdir. Yalnızca internet sitesi olarak da değil, bir takım araştırmalar göstermektedir ki, ticari anlamda piyasada bulunan ürünlerden en çok akılda kalanların 4 karakterden oluşan isimler olduğu tespit edilmiştir.

Kolay okunan, yazılan, hafızada kolay kalan isim tercihi; Okunuşu, yazılışı ve hafızada kalma adına anlaşılır bir domain, hem yatırımcı, hem kullanıcı, hem satıcı için büyük önem taşır. Ziyaretçilerin alışkanlık haline getirebilmeleri için en önemli özelliklerden biri hafızada kolay kalan, kısa kelimelerden oluşan alan adlarıdır.

Tarih : 28.12.2019
Ekleyen : Editör
En Çok Okunan Haberler
Domainler günün hangi saati düşer
30.12.2019
Kayıt etmeyi planladığınız domain var ancak günün hangi saati içerisinde yeniden kayıt edilebilecek duruma geldiğini bilmiyorsanız aşağıdaki tablodan .com .net .org ve çok daha fazlası domainin hangi saatte boşa düştüğünü kontrol edebilirsiniz.
Alan Adı Nasıl Yakalanır ?
28.12.2019
Teknoloji her geçen gün gelişmekte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte de yeni iş alanları, yeni gelir kapıları açılmaktadır. Artık ticaret yaya olarak gezilen işyerleri, mağazalardan ibaret olmaktan çıktı. Özellikle ticari amaçlı kurulmuş bir firmaysanız bir internet sitenizin olması elzemdir. Bu sebeple ticari firmaların neredeyse tamamı, özel kişilerin ise bir çoğu internet sitesine sahiptir.
Backorder Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Yapılır?
28.12.2019
Alan Adı Sahipleri Sürelerini Yenilemezse, Domain Düşer
Domain - Alan Adı Uzantıları
28.12.2019
Teknoloji çağında olduğumuz yıllarda, artık hemen hemen tüm işletme ve kurumların, bireysel kişilerin ise birçoğunun internet adresi vardır. İnternetin kullanılmaya başlandığı ilk yıllarda alan adı uzantısı olarak “.Com” bilinirken, günümüzde “.com”, “.net”, “.org” gibi uzantılar akıllara kazınan, uzantı dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. İnternet alanlarının gittikçe artması sebebiyle “.
Satışı gerçekleşmiş en pahalı Domainler
28.12.2019
Son zamanlarda insanların büyük ilgiyle takip ettiği domain piyasası, özellikle büyük satış rakamlarıyla bir hayli ilgi çekmektedir. Domain pazarı bu kadar ünlü olmadan önce, bu işi keşfedip ileriye dönük yatırım yapan kişiler, inanılmaz servetlere sahip oldular. Tabi bununla birlikte popüler bir iş kolu olan domain piyasasında artık istediğiniz domainin .com ve .net uzantılarını almak hemen hemen
facebook takip
Twitterda Takip Et
whatsapp