E-Posta destek@alanadisepeti.com
Alan adı nedir?

Neye Yarar ?

Numaralar şebekesine yalnızca rakamları bir web tarayıcısından arayarak ulaşmak mümkün değildir. Bu, sokakta bir numara ararken binlerce rasgele 10-11 basamaklı varyasyonun görüntülenmesine benzer. Bunun nedeni, İnternet ağ numaralarının farklı yerlerin farklı kombinasyonlarını içermesidir. Alan adı kurtarıcımız olarak devreye giriyor. Alan adları, özellikle son kurallara uyarak, tüm dünyaya hizmet eden kar amacı gütmeyen, tamamen bağımsız bir kuruluş olan ICANN tarafından tanımlanır. Etki alanı adlarının her birinin sayısal adresleri vardır ve bilgisayarınız sizi ad sunucuları aracılığıyla bu adreslere yönlendirir. Dijital pazarlama çabalarınız için, kullanıcıların sizi aradıkları ürün veya hizmet türüne göre adlarıyla bulmaları özellikle önemlidir. Geçmişte sadece Latin alfabesinde yaratılmasına izin verildi. Öyle ki, bugün yeni bir şirket oluştururken, sahipler önce alan adlarının sundukları ürün veya hizmet için satın alınmış olup olmadığını görmeye çalışırlar; gerekirse, belirtilen alan adını şirket adı olarak kabul edecektir. Bu nedenle, kolayca çözülmesi dijital pazarlamanın en önemli kurallarından biridir. Bu aşamada, alan adlarının sadece çalışma mantığına dayalı bir web sitesi açmakla kalmayıp; doğru isim, uzantı ve oluşturma ihtiyacını bilmelidir.

Doğru Etki Alanında Bazı İpuçları


Bir alan adı seçmeden önce, sunduğunuz ürünü veya hizmeti açıklayan anahtar kelimeleri belirleyin.
Basit ve akılda kalıcı bir adrese dikkat edin.
Alan adınızı çoğunlukla harflerden oluşturmaya çalışın; Gereksiz yere sayıları veya diğer karakterleri kullanmayın.
Alan adınızın 10 harfi geçmediğinden emin olun.
Kullanıcıları yanlış anlaşılmalarına ve farklı yerlere yönlendirmelerine rağmen, kolayca söylenen kelimeler kullanın.
Markanızla özdeşleşen bir alan adı seçmeyi deneyin veya yeni bir şirket oluşturuyorsanız alan adını markanız olarak kabul edin.
Markanızın projeleri veya yatırımları için alan adları ve kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırmak için CEO gibi anahtar adlar oluşturun.
* Ayarladığınız alan adlarını kaybetmemek ve başka bir marka için kullanılabilir hale getirmek için mümkün olduğunca uzun süre satın alın.

Tarih : 27.12.2019
Ekleyen : Editör
En Çok Okunan Haberler
Domainler günün hangi saati düşer
30.12.2019
Kayıt etmeyi planladığınız domain var ancak günün hangi saati içerisinde yeniden kayıt edilebilecek duruma geldiğini bilmiyorsanız aşağıdaki tablodan .com .net .org ve çok daha fazlası domainin hangi saatte boşa düştüğünü kontrol edebilirsiniz.
Alan Adı Nasıl Yakalanır ?
28.12.2019
Teknoloji her geçen gün gelişmekte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte de yeni iş alanları, yeni gelir kapıları açılmaktadır. Artık ticaret yaya olarak gezilen işyerleri, mağazalardan ibaret olmaktan çıktı. Özellikle ticari amaçlı kurulmuş bir firmaysanız bir internet sitenizin olması elzemdir. Bu sebeple ticari firmaların neredeyse tamamı, özel kişilerin ise bir çoğu internet sitesine sahiptir.
Backorder Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Yapılır?
28.12.2019
Alan Adı Sahipleri Sürelerini Yenilemezse, Domain Düşer
Domain - Alan Adı Uzantıları
28.12.2019
Teknoloji çağında olduğumuz yıllarda, artık hemen hemen tüm işletme ve kurumların, bireysel kişilerin ise birçoğunun internet adresi vardır. İnternetin kullanılmaya başlandığı ilk yıllarda alan adı uzantısı olarak “.Com” bilinirken, günümüzde “.com”, “.net”, “.org” gibi uzantılar akıllara kazınan, uzantı dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. İnternet alanlarının gittikçe artması sebebiyle “.
Satışı gerçekleşmiş en pahalı Domainler
28.12.2019
Son zamanlarda insanların büyük ilgiyle takip ettiği domain piyasası, özellikle büyük satış rakamlarıyla bir hayli ilgi çekmektedir. Domain pazarı bu kadar ünlü olmadan önce, bu işi keşfedip ileriye dönük yatırım yapan kişiler, inanılmaz servetlere sahip oldular. Tabi bununla birlikte popüler bir iş kolu olan domain piyasasında artık istediğiniz domainin .com ve .net uzantılarını almak hemen hemen
facebook takip
Twitterda Takip Et
whatsapp